! PODSUMOWANIE SEZONU 2013/2014 !

• autor: xBarthez, 2014-07-23 00:00

» PODSUMOWANIE SEZONU 2013/2014 «

Sezon 2013/2014 dobiegł końca! Czas na statystyczne podsumowanie..

Widawa Stradomia rozgrywki w sezonie 2013/2014 zakończyła na 5 miejscu z dorobkiem 43 pkt. Awans do „A” klasy wywalczyła Widawa Kiełczów, która zdobyła 56 pkt. i o 5 pkt. wyprzedziła drugą w tabeli drużynę z Chrząstawy, której Wydział Dyscypliny i Wydział Gier Dolnośląskiego ZPN przyznał w tym sezonie aż 4 walkowery. Trzecie miejsce zajęła WKS Lipka – 47 pkt., natomiast ostatnie miejsce w tabeli z 8 pkt. należy do drużyny z Rakowa.

W trakcie sezonu najczęściej na boisku pojawiał się J. Węglarz - 2242 minut gry. Pod względem czasu gry, zaraz za nim uplasował się B. Sztaba, który spędził na murawie 2123 minut. Miejsce na ostatnim stopniu tego podium zajął M. Strug, który zaliczył 2112 minut gry.

B. Sztaba jest również liderem wśród najlepszych strzelców Widawy. Do siatki rywali trafiał 23 razy w ciągu minionego sezonu. Tylko jedną bramkę mniej [22] ma na swoim koncie J. Węglarz, a trzeci w klasyfikacji uplasował się M. Łusiak – 13 bramek.

Najostrzej grającym piłkarzem Widawy okazał się być P. Strug, którego sędziowie ukarali 9 żółtymi i 1 czerwoną kartką. Równie twardo i podobnie pod względem upomnień wyglądała gra B. Sztaba, który obejrzał 8 żółtych kartek, a także T. Domagała – 6 żółtych kartek. Czerwoną kartkę również zobaczyli: A. Sztaba i T. Lempert.

Statystyki bramek:

• strzelone bramki: 72 (u siebie: 34 ; na wyjeździe: 38)

• stracone bramki: 61 (u siebie: 25 ; na wyjeździe: 36)

• Mirosław Tychański - 4 bramki

Wydział Dyscypliny i Wydział Gier Dolnośląskiego ZPN przyznał drużynie Widawy walkower po ostatnim meczu sezonu 2013/2014 - 26. kolejka [na boisku: 3-3].